W tym roku szkolnym nasza szkoła postanowiła włączyć się w akcję SZLACHETNA PACZKA.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A kordynatorzy tworzą rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

Kampania nie pomaga biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do Rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

DARCZYŃCY

Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla Rodziny trzeba podjąć spory wysiłek. Staramy się również, aby w Darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Dlatego wciąż rozwijamy metodyka Paczki. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

 

Nasza szkoła w tym roku była darczyńcą. Wybraliśmy jedną rodzinę, po to aby spełnić ich wszystkie marzenia z nawiązką. Udało się tylko dzięki WAM. Całe grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie włączyli się w akcję , kompletując potrzebne produkty. W piątek 11 grudnia dostarczyliśmy wszystkie artykuły do sztabu Szlachetnej Paczki. Dostarczyliśmy 61 paczek pełnych wszelkich produktów : chemicznych, szkolnych, spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, elektronicznych, zabwek i wiele innych. Prezenty dla rodziny stworzone były z dużą nawiązką, poza wymarzonymi dzieci ,tata i babcia dostali dodatkowe inne upominki. Rzeczy wartościowe tablety, mikser, głośnik również świetliły naszą paczkę. Dodatkowo na akcji pieniężnej dzięki pomocy rodzica i wpłatą wszystkich z Was zebraliśmy fundusze na dwie tony opału dla rodziny. Wolontariusze stwierdzili, że nie pamiętają aby jedna rodzina kiedykolwiek dostała, aż tyle. Całym sercem dziękujemy za pomoc.