Obecna sytuacja pandemii jest trudna dla nas wszystkich. Dzieci uczą się zdalnie jak również w ten sposób pracuje cała kadra pedagogiczna. Nasz Zespół ds.Wolontariatu Szkolnego obawiał się o formę swojego funkcjonowania podczas tego trudnego czasu.

Wolontariuszem jest się jednak cały czas, nawet gdy nie można wychodzić z domów i nasze dzieci o tym doskonale wiedzą. W miesiącach listopad/grudzień Zespół zorganizował akcję ,,KARTKA DLA PODOPIECZNYCH ZAKŁADU OPIEKUŃCZO LECZNICZEGO” w Łaźniewie.

Zakład ten, podejmuje pracę duszpasterską i opiekuńczą wśród chorych, cierpiących, ubogich, bezdomnych i odtrąconych przez społeczeństwo. Prowadzi ono także działalność wychowawczą i misyjną.

Każdego roku z wolontariuszami odwiedzaliśmy osobiście tą placówkę śpiewając z podopiecznymi kolędy, przedstawiając jasełka oraz odwiedzając podopiecznych składając im życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane kartki przez dzieci. W bieżącym roku sytuacja dotycząca epidemii nakłada na nas ogromne ograniczenia. Dzieci nie mogły odwiedzić chorych jak co roku, ale tradycja świąteczna z przygotowywaniem kartek pozostała. W dniu dzisiejszym zawiezione zostały kartki do placówki.

Dzieci przygotowały ponad sto kartek świątecznych dla podopiecznych zakładu.

Nie wiesz co robić? Rób dobro