ŻÓŁTY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

Dzień 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy go bardzo uroczyście. Uroczystość zainicjował „Klubik Dobroci”, który również rozpoczął działalność od tego roku szkolnego(zapraszamy nadal chętnych uczniów).

Dzień życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy się uśmiechać i być uprzejmym dla innych. Marzeniem „Klubiku Dobroci” jest, by dzień ten trwał przez cały rok. Prosimy zatem przez 365 dni: uśmiechać się, mówić miłe słowa, być taktownym, kulturalnym, życzliwym, grzecznym, serdecznym…..prawda, że to proste?

Przygotowując się do Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach „Jak być życzliwym” prowadzonych przez pedagoga i psychologa szkolnego. Członkowie „Klubiku Dobroci” wcześniej przygotowali, a wręczyli laurki z życzeniami wszystkim pracownikom szkoły 21 listopada. Życzenia otrzymali również Pan burmistrz Zenon Reszka, zastępca burmistrza Pan Marek Książek, naczelnik Wydziału Oświaty Pan Włodzimierz Leduchowski. Specjalne życzenia zostały wysłane do Prezydenta RP, Pani Premier, Pani minister Oświaty i Wychowania oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ponadto każdy mógł napisać życzenia dla koleżanki, kolegi, czy nauczyciela i zawiesić na specjalnym drzewku życzeń, które „wyrosło” na szkolnym korytarzu. Każda klasa przygotowała promień słońca z hasłem promującym życzliwość. Powstałe w ten sposób niezwykłe słońce rozświetliło pochmurny listopadowy dzień i stało się piękną dekoracją uroczystości. Kolor żółty jest symbolem życzliwości, dlatego byliśmy ubrani w tym dniu na żółto. Uczniowie z klubiku zaprezentowali krótki program artystyczny o przyjaźni i życzliwości, a „chór” składający się z przeszło 200 uczniów zaśpiewał piosenkę – „Przyjaciel”.

Na naszej uroczystości był obecny Pan Marek Książek oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Najważniejszym punktem dnia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najżyczliwszego ucznia/uczennicę. To uczniowie wytypowali spośród siebie najżyczliwszych.. Dyplomy NAJŻYCZLIWSZYM wręczył Pan Marek Książek, a nagrody Pani Agnieszka Chażewska i Pan Mariusz Kwiatkowski (nagrody ufundowała Rada Rodziców, za które pięknie dziękujemy).

Tytuł NAJŻYCZLIWSZYCH zdobyli:

  • klasa. IVa - Julia Cąkała, Aleksander Tondel-Karpiński
  • klasa IVb - Maja Madelska, Adam Góźdź
  • klasa IVc - Zosia Chrobot, Zuzia Użlis, Szymon Wawrzyńczak
  • klasa IVd - Zosia Iwanicka, Bartosz Sadajski
  • klasa Va - Ola Pieloch, Piotr Starczewski
  • klasa Vb - Laura Iwaniec, Hubert Przybysz
  • klasa Vc – Ola Dąbrowska, Roni Jączyk
  • klasa VIa .- Agata Zdanowska, Rafał Dolota
  • klasa VIb – Małgosia Markiewicz, Janek Dudziński
  • klasa VIc – Ola Makaryk, Mateusz Matczak

GRATULUJEMY!!!

Opiekunowie „Klubiku Dobroci”:

Barbara Zalech, Paulina Jabłońska,

Elżbieta Chmielecka- Wróbel, Joanna Chojnacka

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 grudzień 2014 12:58