Andrzejki 2014

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Bal Andrzejkowy, którego pomysłodawcą i organizatorem była Rada Rodziców.

Na dwa dni przed wigilią świętego Andrzeja zorganizowaliśmy bal dla dzieci. Pragnęliśmy wspólnie uczcić czas magii, wróżb i wspaniałej zabawy. Niezwykły, bo dotyczył przełomu jesieni i zimy, kiedy to na ziemię powracają duchy i odsłaniają tajemnicę przyszłości. Tego dnia dzieci poznały zwyczaje i andrzejkową tradycję. Oddały się magii wróżb, szalonych tańców i zabaw.

Jedna z najpopularniejszych wróżb – lanie wosku przez ucho od klucza dostarczyła wielu emocji i uruchomiła wyobraźnię dzieci, bowiem z cienia odgadywały kształty. Na to wyjątkowe popołudnie „ciało rodzicielskie” czyli nasze wspaniałe mamy i tatusiowie zamienili się w cyganki, wróżki i inne magiczne postaci. Na stolikach przygotowane były rekwizyty do wróżenia: monety, wiadro z wodą, serca, koło fortuny, tajemnicze talerze, karty z kwiatami. Na stołach zapalone lampki. Cyganka wróżyła z kart, a wróżka przepowiadała przyszłość z liczb. Kto wie.. może przed niektórymi przyszłość naprawdę otworzyła swoje tajemnice?

Na parkiecie też o nudzie nie było mowy, wspólne zwaby, pląsy i tradycyjne Andrzejkowe ustawianie butów. Za sterami deski DJ-skiej Mama Czarodziejka wyczarowała kolorowe światła, lasery, a przede wszystkim mnóstwo wspaniałej muzyki. Bawili się wszyscy dzieciaki wraz ze swoimi nauczycielami, Pani Dyrektor, a na koniec rodzice wyszli zza swoich magicznych stolików i też oddali się szaleństwu Andrzejkowego wieczoru. Gdy ucichły dźwięki muzyki, zgasły światła, a wszyscy w cudownych nastrojach rozeszli się do domów, pozostała ogromna satysfakcja.

Chęci przełożyliśmy na czyny i tak Bal Andrzejkowy 2014 w Szkole Podstawowej Nr 1 pod patronatem Rady Rodziców przeszedł do historii, kto wie może stanie się tradycją?

Z tego miejsca chciała bym podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego balu.

Przygotowała:
Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców
Agnieszka Chażewska

Do obejrzenia zdjęć z Andrzejek zapraszamy do galerii

Ostatnio zmieniany środa, 17 grudzień 2014 23:14