Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2016

Dzień 21 października 2016 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy I a i I b. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu.

Na wstępie pani dyrektor Magdalena Rak powitała zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli, a szczególnie gorąco bohaterów uroczystości – uczniów klasy I a i I b.

Pierwszoklasiści przedstawili wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem dzieci świetnie sobie poradziły, a swoją postawą udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po tej podniosłej chwili pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia – „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion przyjętych pierwszaków. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, tarcz szkolnych oraz znaczków od samorządu szkolnego.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech a pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

mgr Katarzyna Buczek

Wychowawca kasy I a

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Ślubowanie