W tym roku Święto Niepodległości obchodziliśmy przed 11 listopada.
Stało się tak, ponieważ spotkała nas niespodzianka: przybyli do naszej szkoły goście.
7 listopada do Błonia dwoma autokarami przyjechali żołnierze, ale nie ze strzelbami, tylko z instrumentami muzycznymi.
Specjalnie dla uczniów z klas 4 – 6 naszej szkoły odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, którego początki sięgają roku 1944.
Występ odbył się w Centrum Kultury, muzycy – 60 żołnierzy – cudownie prezentowali się na scenie, dzieci mogły usłyszeć brzmienie wielu nieznanych dotąd instrumentów. Były też pieśni i piosenki w wykonaniu przepięknie ubranych, stosownie do epoki, solistów.
Pomiędzy utworami prowadzący opowiadał o wydarzeniach historycznych. Zaprosiliśmy na koncert nasze lokalne władze i kombatantów.
Wszyscy odebraliśmy cudowną lekcję historii, wzruszeń nie było końca. Pożegnaliśmy orkiestrę kwiatami, poczęstunkiem i miłym słowem, życząc dalszych tak wspaniałych sukcesów.
W tym miejscu należy wspomnieć, że zespół przybył do Błonia za zwykłe DZIĘKUJĘ.

dyrektor szkoły
Magdalena Rak