APEL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

Dzień 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w naszej szkole uczciliśmy 23.11.2016r. Na apelu gościliśmy: Pana burmistrza Marka Książka i Pana przewodniczącego Rady Rodziców Marcina Zatorskiego. Apel rozpoczęła Pani dyrektor Magdalena Rak witając gości, nauczycieli oraz uczniów. W dniu tym wszyscy ubraliśmy się na żółto, bo kolor ten symbolizuje życzliwość. „Grunt to dobre wychowanie” – to hasło przewodnie apelu.

Apel przygotowali uczniowie należący do „Klubik Dobroci”. Dzień życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy się uśmiechać i być uprzejmym dla innych. Oprócz tego należy cały rok mówić miłe słowa, być taktownym, pomocnym, miłym, kulturalnym, życzliwym, grzecznym, empatycznym, serdecznym, wrażliwym, uczynnym ………. prawda, że to proste i łatwe?

W recytowanych wierszach wykonawcy podrzucili gotowe do naśladowania zachowania, ale też wyśmiali zachowania niepożądane. Wiersze: „Kwoka” (recytacja Karolina Wachnik Vb), „Pierwszy” (recytacja Lena Adamaszek VIa )oraz „Samochwała” (recytacja Nikola Baczyńska VIc) w sposób doskonały przedstawione przez wykonawców , a entuzjastycznie odebrane przez widownię pokazały jakimi uczniami nie należy być. Jak należy postępować i właściwie się zachowywać, w formie gotowej ściągi przedstawili następujący uczniowie: Julia Kutryj VIb, Gabrysia Grzejszczak Vc, Zosia Chrobot VIc, Zuzia Tomaszewska VIc, Wiktoria Janowska VIb, Oliwia Rydel VIb, Jakub Witecki – Kazanecki VI c. Na uroczystości zatańczyły cheerliderki z zespołu Best Friends Forever z klasy VIb: Marysia Alkhalayla, Natalka Górczyńska, Wiktoria Janowska, Dominika Kolano, Klaudia Łazowska i Majka Mandelska. Zaśpiewały piosenki: Patrycja Jaroń, Dagmara Potrykus i Agata Makowicz z klasy VIc oraz Lena Adamaszek VIa. Wszystkim wykonawcom pięknie dziękujemy za udane występy.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników plebiscytu na najbardziej kulturalną dziewczynkę i najbardziej kulturalnego chłopca w klasach IV – VI. To uczniowie wytypowali, wypełniając ankietę najbardziej kulturalne osoby.

Większością głosów tytuł ten zdobyli:
  • klasa IVa – Hania Kujda, Bogdan Barczewski
  • klasa IVb – Emilka Kwiatkowska, Cyprian Wadecki
  • klasa IVc – Kalina Gołębiowska, Kuba Grzechocki
  • klasa Va – Gabrysia Osówniak, Adam Kaczmarek
  • klasa Vb – Kasia Zaleska, Mikołaj Kozłowski
  • klasa Vc – Gabrysia Grzejszczak, Michał Woźnicki
  • klasa VIa – Maja Wolniak, Alek Tondel- Karpiński
  • klasa VIb – Maja Mandelska, Adam Góźdź
  • klasa VIc – Zuzia Użlis, Kuba Moczydłowski
  • klasa VId – Marysia Hawryluk, Bartek Sadajski
Tytuł najbardziej kulturalnych uczniów w świetlicy szkolnej zdobyli:

Oliwia Latocha kl.Ib, Zuzia Gajewska kl. IIa, Dominik Łuczaj kl. Ia, Antek Gieras kl.Ia.

Najbardziej kulturalni otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w postaci biletu do kina w CK dla siebie i kolegi/koleżanki oraz dyplom. Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród Radzie Rodziców. Zdjęcia zdobywców zaszczytnego tytułu „NAJBARDZIEJ KULTURALNY UCZEŃ” zostaną umieszczone na tablicy na pierwszym piętrze naszej szkoły. GRATULUJEMY !!!

Barbara Zalech – pedagog szkolny