Z wizytą w Łaźniewie

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W sobotnie przedpołudnie (17.12.2016r.) grupa uczniów z klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Błoniu pod opieką nauczycieli katechetów i pedagoga szkolnego odwiedziła podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Łaźniewie. Uczniowie przedstawili „Jasełka”, które obejrzeli chorzy mogący chodzić. Dla osób leżących, ciężko chorych, nasi uczniowie na korytarzach śpiewali kolędy. Wszyscy podopieczni otrzymali własnoręcznie zrobione przez uczniów laurki z życzeniami świątecznymi. Nasze dzieci głośno, wielokrotnie życzyły zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia wszystkim podopiecznym. Niektóre dzieci w nagrodę za piękny występ i odwiedziny otrzymały własnoręcznie wykonane przez Panią Helenkę (pensjonariuszkę) piękne pejzaże, obrazki i świąteczne gwiazdki.

Ksiądz dyrektor zakładu Władysław Kubiak dziękując za odwiedziny i przedstawienie zauważył, że to już kolejny, trzeci raz dzieci z naszej szkoły odwiedzają ich dom. Pochwalił dzieci za wrażliwość, bezinteresowność i wielkie serce wobec chorych. Wolny dzień od lekcji poświęciliście dla naszych podopiecznych, jesteście wspaniali. Wspomniał, że wszyscy oczekiwali naszych odwiedzin, pytając kiedy będą dzieci z kolędami. Pamiętali występy „Kącika Dobroci”, a nasi uczniowie natychmiast poprawili, chyba ”Klubiku Dobroci”, co ksiądz skomentował -„też ładnie”. Oczywiście dostaliśmy zaproszenie na następny rok. Przygotowano dla dzieci słodki poczęstunek, za który pięknie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w wyjeździe i zaangażowanie w przedstawienie „Jasełek”. Panu burmistrzowi dziękujemy za użyczenie autokaru, którym dojechaliśmy do Łaźniewa. Dziękuję jeszcze raz uczniom za udział w żywej lekcji wychowania do wartości takich jak: szacunek do innych ludzi, wrażliwość, empatia, tolerancja, postawa akceptacji i wyrozumiałości, kultura osobista, bezinteresowna pomoc. Wszyscy zachowywaliście się wzorowo - BRAWO.

Barbara Zalech - pedagog

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 grudzień 2016 15:36