Spotkanie autorskie z pisarką Melanią Kapelusz w SP1

Spotkania autorskie są już tradycją w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu. Co roku zapraszamy różnych pisarzy, którzy piszą ciekawe książki dla dzieci. Na 9 maja zaprosiliśmy Panią Melanię Kapelusz. Autorka napisała takie książki jak: Kinga i jak ją rozgryźć, Krasnoludki, Zając zostaje, Tajemnica pewnej sąsiadki i inne. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II a, II b i I b. Przemiłą Panią Melanię powitała Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Rak, nauczyciele i dzieci. Wszyscy z zainteresowaniem i bardzo aktywnie wysłuchali autorkę. Niespodziankę Pani Kapelusz i uczniom sprawiła Emilka Gurtowska, uczennica klasy VI b, która wspaniale przeczytała fragment książki "Krasnoludki". Na zakończenie uczniowie podziękowali pisarce i otrzymali imienne autografy w książkach. Spotkania autorskie są doskonałą promocją czytelnictwa wśród dzieci, więc już myślimy kogo zaprosić za rok.

Anna Chojnacka - nauczyciel bibliotekarz w SP 1 Błonie