Miasteczko ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 1

Miasteczko ruchu drogowego w Jedynce

29 V 2017 w szkole Podstawowej nr 1 w Błoniu odbył się egzamin praktyczny na uzyskanie karty rowerowej. Zatem, żeby sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów klas piątych przebiegło sprawnie i profesjonalnie – na boisku szkolnym zostało rozstawione mobilne miasteczko ruchu drogowego. Dzieci mogły w bezpieczny sposób poruszać się po wyznaczonych drogach, przejeżdżać przez rondo, reagować na sygnalizację świetlną czy na szlabany przed przejazdem kolejowym.

Na ich twarzach można było zobaczyć ogromne skupienie, ale także frajdę podczas jazdy na tak przygotowanym torze. Bezpieczeństwo i świetna zabawa podczas zdawania egzaminu na kartę rowerową stają się w SP 1 tradycją.

P. Dywańska

Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 21:34