Jesienny warzywniak 2017 - kolorowo, smacznie i wesoło

Stało się już tradycją, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Błoniu, na przekór zbliżającej się jesieni, organizuje akcję pod hasłem „Jesienny warzywniak”, promującą zdrowy styl życia. 
W ostatnią sobotę -16 września na błońskim rynku, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w wielu zabawach, w których główne role odegrały warzywa i owoce. Był ziemniaczany slalom, marchewkowe wędkowanie i śliwkowa taca kelnera, gdzie trzeba było wykazać się zręcznością. Był pobudzający wyobraźnię kącik plastyczny, owocowa zagadkownica i wiele innych konkurencji. Najmłodsi bawili się wesoło pod czujnym okiem rodziców oraz nauczycieli z SP1. Do udziału zachęcała barwna pani Jesień (w trzech wersjach), częstując owocami i zapraszając do degustacji ciast i innych smakołyków. Nad całością czuwała oczywiście pani dyrektor Magdalena Rak, która na ten dzień zamówiła nawet trochę słońca.
Ta wyjątkowa akcja nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie wielu rodziców, którzy ofiarowali nam produkty na jesienny piknik. Wielkie podziękowania należą się również Urzędowi Gminy w Błoniu ,,ponieważ zadbała o to, by dzieci uczestniczące w tej imprezie otrzymały mniejsze i większe upominki. Duże podziękowania składamy także sponsorom : Urzędowi Gminy, restauracji „Czarci Róg", firmie „Dawtona”, panu Piotrowi Siochowi, sali zabaw „Uśmiechowo”, księgarni „U Iwony”, a także sklepowi Biurograf oraz firmie „Pazal” za transport wszystkich produktów i sprzętu szkolnego.

Zarówno ta, jak i inne imprezy przygotowywane przez SP1 dla dzieci cieszą się dużym zainteresowaniem i integrują środowisko lokalne. Cieszymy się, że i tym razem zabawa połączona z propagowaniem zdrowego stylu życia spotkała się z takim odzewem.

Monika Rydzek

Lucyna Niewiadomska

Ostatnio zmieniany środa, 20 wrzesień 2017 19:19