Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach 16-22 września nasza szkoła wzięła udział w kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu". Przeprowadziliśmy szereg działań mających na celu propagowanie wiedzy na temat alternatywnych i czystych form transportu, wskazanie uczniom korzyści zrównoważonej i ekologicznej mobilności oraz zalet wynikających z współdzielenia się mobilnością (zwłaszcza przy użyciu nowoczesnych technologii - elektronicznych aplikacji i platform internetowych).
W dniu 22 września z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu przyjechaliśmy do szkoły na rowerach, hulajnogach, deskorolkach i rolkach. Na dużej przerwie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z naszymi pojazdami. Dzieci ze świetlicy wyruszyły na ulice naszego miasta i mieszkańcom, którzy w tym dniu zamiast samochodu wybrali rower wręczały własnoręcznie wykonane "laurki - podziękowania".