Rajd Profilaktyczny w „Jedynce”

Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku pogoda jest kapryśna i trudno zaplanować sobie wojaże poza domem lub szkołą, 18 października okazał się dla nas bardzo łaskawy. Słońce, ciepło, cudowna temperatura sprawiły, że doskonałe humory błońskich przedszkolaków, nauczycielek oraz organizatorów Rajdu, były jeszcze lepsze. Cały dzień przepełniony był cudowną, pozytywna energią.

Po raz kolejny bowiem wszystkie grupy zerówek ze wszystkich przedszkoli publicznych w gminie Błonie wzięły udział w Rajdzie Profilaktycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Błoniu. Frekwencja była wyjątkowa – nikt się nie wyłamał, nikt nie zdezerterował, wszyscy stawili się o wyznaczonej godzinie i śmiało wyruszyli rozwiązywać zadania. A w tym roku nie było łatwo. Dzieci odgadywały zagadki o uczuciach. Czasami trudno było im odpowiedzieć na pytanie „Co się kryje w sercu na dnie”? Okazało się jednak, że w ogólnym rezultacie poradziły sobie znakomicie.

Zerówkowicze punktualnie od godzinie 9.00 stawiali się przed siedzibą Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu. Każda grupa wyruszyła jedną z dwóch tras, rozwiązując na stanowiskach obsadzonych przez wolontariuszy z SP nr 1 oraz z Zespołu Szkół im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu, zadania. Pogoda była piękna, entuzjazm wyjątkowy. Wspaniale powiewała na płotach i drzewach rozwieszona krepina oznaczająca trasę. Finał Rajdu miał miejsce w Centrum Kultury w Błoniu, gdzie uczniowie czekający na pozostałych uczestników Rajdu, rozwiązywali bonusowe zadania – układali puzzle z wizualizacją uczuć oraz rysowali. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone seansem „Kucyki Pony”. Nie było pierwszych czy drugich miejsc. Wszystkie dzieciaki były wspaniałe i w pełni zasłużyły sobie na miejsce na podium.

Jesteśmy dumni z uczestników za to, że tak wspaniale poradzili sobie z zadaniami.

Na koniec wypada podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Rajdu. Lista w tym roku jest długa. Przede wszystkim na podziękowania zasługują dzieciaki biorące udział w Rajdzie oraz ich nauczycielki. Jesteśmy wdzięczni Głównej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie nagrody, kierownikowi kina panu Markowi. Za udostępnienie sali koncertowej i możliwość zwołania całego zamieszania do Centrum Kultury, Dyrektorce SP nr 1 pani Magdalenie Rak. Na końcu, ale tylko z powodu podkreślenia szczególności i wyjątkowości tych podziękowań, uczniom klasy VII b: Kindze, Julii, Mai, Klaudii, Filipowi, Martynie, Adamowi, Jakubowi, Dominice, Wiktorii oraz wolontariuszkom z Zespołu Szkół im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu:

…………………

Byliście wspaniali!!!!!

Obawiam się również, że organizatorzy publicznie zobowiązali się do powtórzenia Rajdu za rok. Który to już raz? Ważne, że jeszcze o nas usłyszycie!!!

Anna Milczarek, Marcin Kołota

Ostatnio zmieniany piątek, 03 listopad 2017 14:51