Koncert Piosenki Patriotycznej i Ludowej

W dniu ósmym listopada w Centrum Kultury po raz drugi odbył się Koncert Piosenki Patriotycznej i Ludowej organizowany przez Przedszkole nr 4 „Stokrotka” oraz przedszkole nr 6 „Iskierka”. W tym roku do udziału w koncercie zostały zaproszone również szkoły podstawowe z gminy. „Jedynka” była silnie reprezentowana przez uczennice z klasy I a. Na scenę wyszły Marcelina Milczarek, Aniela Grzejszczak i Patrycja Kurek śpiewając nieco już zapomnianą piosenkę ludową „Czarny baranie”. W duecie z „Poleczką” wystąpiły Emilka Piątkowska z Leną Słowińską, ostatnim występem była piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem” w wykonaniu Alinki Oliinyk i Moniki Chyłek. Dziewczęta świetnie się spisały. Zaśpiewały odważnie, z gracją i uśmiechem. W pełni zasłużyły na aplauz publiczności.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości również w ten sposób. W tym roku bowiem honorowane jest ono w przeróżny sposób – niedawno reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce w Rajdzie Niepodległościowym organizowanym przez Stowarzyszenie Między Wisłą a Kampinosem. Staramy się, aby to święto państwowe stało się bliskie młodym ludziom, nie kojarzyło się wyłącznie z oficjalnymi, mało dla uczniów interesującymi akademiami. Ważne jest bowiem, aby dać dzieciom możliwość udziału w uroczystościach, które są dla niech ciekawe. Patriotyzmu uczyć można w różny sposób, istotnym jest, aby dotrzeć do młodych ludzi skutecznie. Im więcej pozwolimy im działać, tym lepiej pojmą wagę tego święta, a słowo „patriotyzm” nigdy się dla nie zdewaluuje.

Anna Milczarek

Ostatnio zmieniany piątek, 10 listopad 2017 20:12