Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W dniu 9 listopada w naszej szkole miało miejsce spotkanie z uczniami klas pierwszych SP-1, SP-3 i oddziału przedszkolnego.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", dedykowanej uczniom klas IV-VI i rozszerzonej dodatkowo o uczniów klas pierwszych - "Wyprawka dla pierwszoklasisty".

Podstawowym celem kampanii jest ochrona dzieci i młodzieży przed niebezpieczeństwami na drodze. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz zostali wyposażeni w elementy odblaskowe tak, aby byli widoczni dla innych użytkowników dróg.

Kampania została rozpoczęta w roku 2014 i działa pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika (przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego).

Szkołę Podstawową nr 1 odwiedził Pan Waldemar Przeździęk - zastępca dyrektora WORD w Warszawie, Pan Sławomir Bakalarski - egzaminator, pracownik Wydziału Szkoleń WORD, z-ca Burmistrza - Pan Marek Książek oraz Komendant Straży Miejskiej- Pan Sylwester Kita-Nowak.

Ostatnio zmieniany piątek, 10 listopad 2017 20:17