Spotkanie autorskie

Sposób na Elfa

Jaki jest sposób na Elfa ? - tego dowiedziały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu  podczas spotkania autorskiego z Panem Marcinem Pałaszem. Odbyło się ono 30 listopada 2017 r. i uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich oraz klasa III a wraz z nauczycielami. Sympatycznego gościa powitała Pani Dyrektor Magdalena Rak. Marcin Pałasz jest autorem wielu książek dla dzieci m.in.: Marcelka, Jaś Wiadomy, Licencja na zakochanie, Na wszystko jest sposób, Heca nie z tej ziemi. Pisarz bardzo ciekawie i z dużym poczuciem humoru opowiadał o swoich przygodach z adoptowanym psem Elfem, które były inspiracją do napisania serii książek o nim,  m.in.: Sposób na Elfa, Elf Wszechmogący, Elf i skarb wuja Leona. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pisarza, zadawali mnóstwo różnych pytań, a po spotkaniu uzyskali imienne dedykacje w książkach. Wielu z nich przybiegło do biblioteki wypożyczyć  książki Pana Marcina Pałasza. Oczywiście największym powodzeniem cieszą się książki o psie Elfie. Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za miłe spotkanie i promowanie czytelnictwa wśród uczniów, czekamy na dalsze opowieści o tym niezwykłym psie.

                                                  

Anna Chojnacka - nauczyciel bibliotekarz SP 1 Błonie

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 grudzień 2017 17:44