WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

W piątek 6 marca 2015 roku sala widowiskowa Centrum Kultury w Błoniu zmieniła się w bajkową krainę, w której spotkać można było miedzy innymi: Królową Śniegu, księżniczkę Fionę, piratki, wróżki, Myszkę Mini, Indianki, smoki, Czerwonego Kapturka razem z wilkiem i nie tylko.

Jedynkowa_Bajkolandia_001

Wszystko to stało się możliwe za sprawą uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu, która we współpracy z przedszkolami z terenu miasta i gminy Błonie przygotowała niezwykły, pełen magii koncert.

W podróż do krainy Bajkolandii licznie przybyłych gości, zabrały przedszkolaki. Grupa „Tygryski” z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 rozpoczęła koncert piosenką pt. „Leń”.

Jedynkowa_Bajkolandia_006

Następnie przyszła kolej na dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 im. Misia Uszatka, którzy zaprezentowali utwór „Magiczna siła wyobraźni” z musicalu Akademia Pana Kleksa.

Jedynkowa_Bajkolandia_007

Reprezentant Niepublicznego Przedszkola Językowego „Akademia Małego Człowieka” wcielił się w postać Boba Budowniczego.

Jedynkowa_Bajkolandia_008

Legendę o Smoku Wawelskim wyśpiewały i aktorsko pięknie zagrały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka”.

Jedynkowa_Bajkolandia_009

Występy przedszkolaków zakończyli podopieczni Przedszkola Publicznego nr 6 „Iskierka” z Bieniewic, którzy śpiewająco opowiedzieli bajkę o Czerwonym Kapturku.

Jedynkowa_Bajkolandia_010

W dalszej części koncertu, przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu, dwójka dzieci - Jaś i Małgosia żyjąca we współczesnym świecie, zapomina o czytaniu książek. Ich miejsce zajęły gry komputerowe. Główni bohaterowie, spędzający każdą wolna chwilę przed komputerem, zostali przeniesieni do niezwykłej pełnej magii krainy zwanej Bajkolandią.

Jedynkowa_Bajkolandia_011

Przewodnikiem Jasia i Małgosi w tym nieznanym dla nich dotychczas świecie był Pan Kleks, w role którego wcielił się Wojciech Paszkowski - aktor Teatru Muzycznego ROMA. Mali bohaterowie pod jego czujnym okiem przemierzają krainę fantazji w poszukiwaniu bajkowych postaci.

Podczas swojej podróży spotykają Królewnę Śnieżkę i krasnoludki, gonione przez Gargamela Smerfy, bałwana Olafa z Krainy Lodu, Pocahontas, Tymona i Pumbę, pszczółkę Maję.

Jedynkowa_Bajkolandia_003

Pan Kleks zabrał ich również do swojej pełnej czarów Akademii, w której wszystko jest możliwe

Zastanawiacie się pewnie jak zakończyła się ta przygoda… Jaś i Małgosia wrócili ze świata fantazji ale tylko na chwilę. Zawsze bowiem mogą tam wrócić jeśli wezmą do ręki książkę, zaczną czytać i popuszczą wodze fantazji, która jest właśnie od tego, by bawić się na całego.

Jedynkowa_Bajkolandia_002

Historię Jasia i Małgosi przypieczętowała piosenka finałowa pt. „Magiczna siła wyobraźni” brawurowo wykonana przez wszystkich uczestników przedstawienia, do których śpiewając partie solowe dołączyli Pan Wojciech Paszkowski – aktor teatru muzycznego, gość specjalny i przyjaciel naszej szkoły, Pani dyrektor – Magdalena Rak, Pani Agnieszka Chażewska - przedstawicielka Rady Rodziców i Pani Dominika Paszkowska – nauczycielka muzyki w naszej szkole i reżyserka przedstawienia.

Jedynkowa_Bajkolandia_004

Kończąc spotkanie, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu a więc dzieciom i ich rodzicom, małym artystom z przedszkoli a także sponsorom. Słowa podziękowania Pani dyrektor skierowała również do przybyłych gości: Pana Burmistrza Zenona Reszki, Pana wice burmistrza Marka Książka, Dyrektora Centrum Kultury w Błoniu Pana Dariusza Sitarskiego, Pani Beaty Waluk- przedstawiciela Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, Pani Zofii Bargieł Dyrektor Przedszkola Publicznego „Stokrotka” i Pani Elżbiety Flisek Dyrektor Przedszkola Publicznego „Iskierka” z Bieniewic.

Po zakończeniu koncertu wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany dzięki hojności rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr1, za którą serdecznie dziękujemy.

Jedynkowa_Bajkolandia_005

Nasz niecodzienny koncert miał także niecodzienne zakończenie. Wszystkie Panie opuszczające salę kinową spotkała miła niespodzianka. Chłopcy z klas szóstych z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wręczyli paniom wiosenne tulipany.

Kolejne, piąte już spotkanie z „Jedynką” w Centrum Kultury w Błoniu zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 przeszło do historii. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy.

Elżbieta Chmielecka-Wróbel

Anna Milczarek

nauczycielki SP1

Ostatnio zmieniany środa, 01 lipiec 2015 10:00

Media