Poczta Marzycielska - edycja I

Chcesz wspomóc inne dziecko w trakcie walki z chorobą?

Dołącz do Akcji!

Napisz list, ozdób kartkę i przynieś do gabinetu psychologa i pedagoga (pokój nr1)

Na listy czekamy do 23 lutego 2018 roku

Pamiętaj!

List powinien być w zaadresowanej kopercie, wysłaniem listu zajmiemy się my.

Dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu kochają dostawać listy i kartki.

Profile dzieci

Wiktoria Mering

Wiktoria

Wiki urodziła się w 16 stycznia 2006 roku w Łodzi, chociaż jest Kaszubką i pochodzi z małej wioski Kamela. Wiktoria urodziła się z połówką serca przez co bardzo siniała i bardzo się męczyła, do piątego roku życia przeszła trzy ciężkie operację na serduszku, do tego wszystkiego doszła jeszcze marskość wątroby. Większość dzieciństwa spędziła w szpitalach. Od około roku Wiki jest na pilnej liście do przeszczepu serca i tak w domku sobie czekamy aż znajdzie się dawca. Wiktoria nie wie co to jest prawdziwa szkoła od zawsze ma indywidualne nauczanie, ze względów zdrowotnych, z koleżankami nie ma zbytnio kontaktu, może z dwiema z którymi od czasu do czasu pisze sms.

Zainteresowania

Uwielbia malować, czytać i robić zdjęcia. Interesuje się modą, modelkami i kosmetykami. Z wielką pasją ogląda wszystkie programy związane z modą. Kocha zwierzęta

Paweł Majewski

Paweł

Pawełek jest 6 letnim chłopcem od noworodka choruje na Nf 1. W lutym 2017 roku dowiedzieliśmy się, że oprócz tej choroby pojawił się glejak na skrzyżowaniu nerwów wzrokowych. Od lutego zaczęła się nasza walka z potworem i trwa nadal. Paweł bardzo dzielnie znosi chemioterapie pomimo bólu, częstych wyjazdów do szpitala daje radę. Paweł bardzo słabo widzi, na jedno oczko prawe wcale nie widzi, a na drugie bardzo słabo. W domku świetnie sobie radzi, ale gdy wychodzimy na zewnątrz często się potyka i trzeba mu przypominać o wszystkich schodach i krawężnikach. Często rozpoznaje naszych znajomych po głosie.

Zainteresowania

Paweł lubi minionki i pociągi. Jest fanem zespołu Zakopower.

Martyna Kurek

Martyna

Martynka urodziła się z niedroznoscia jelit. W pierwszej dobie miała operację ratujaca życie. Lekarze dawali jej małe szanse na przeżycie. Postawiono diagnozę:mukowiscydoza. W ciągu 9 lat przeszła kilka operacji między innymi zamknięcie stomii, operacja przepukliny w bliznie pooperacyjnej, dwie operacje zatok. Ma założonego vascu Porta i gastrostomię odżywczą (dokarmiania jest specjalnymi odżywkami strzykawka prosto do żołądka). Oprócz mukowiscydozy ma niedosłuch jednego ucha. Na stałe przyjmuje wiele leków.

Zainteresowania

Martynka uwielbia czytać książki zwłaszcza podczas inhalacji lub pobytach w szpitalach i uwielbia wszystko co jest związane z końmi zbiera też kartki pocztowe z różnych miejsc na świecie.

Mateusz Halejcio

Mateusz

Mateusz urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowo-krzyżowym (prościej ujmując – z rozszczepem kręgosłupa). Następstwem tej wady jest wodogłowie oraz połowiczne porażenie ciała. Mateuszek nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim. Syn jest pod stałą opieką wielu specjalistów takich jak: neurolog, okulista, urolog, ortopeda. Jest systematycznie rehabilitowany, aby zapobiegać pojawiającym się przykurczom oraz ćwiczyć prawidłową postawę ciała. Mateuszek uczęszcza do szkoły integracyjnej. Jeśli chodzi o sprawność intelektualną jest w pełni zdrowym i bardzo kontaktowym dzieckiem. Uwielbia wspólne zabawy z dziećmi. Swój wolny czas najchętniej spędza bawiąc się ze swoim bratem oraz kolegami na podwórku. Mateusz jest bardzo energicznym i aktywnym chłopcem. Możemy powiedzieć, że wręcz zaraża swoim uśmiechem, a optymizmu można się od niego uczyć.

Mateusz nie uważa się za chorego!

Zainteresowania

Mateusz uwielbia tańczyć i śpiewać, ma zacięcie aktorskie. Lubi budować z klocków lego i przeglądać książki. Kocha eksperymenty naukowe Ulubiona bajka to Lego Ninjago, Spiderman.

Mateusz uwielbia tańczyć i śpiewać, ma zacięcie aktorskie. Lubi budować z klocków lego i przeglądać książki. Kocha eksperymenty naukowe Ulubiona bajka to Lego Ninjago, Spiderman.

Zainteresowania

Martynka uwielbia czytać książki zwłaszcza podczas inhalacji lub pobytach w szpitalach i uwielbia wszystko co jest związane z końmi zbiera też kartki pocztowe z różnych miejsc na świecie.

Krystian Greneczko

Krystian

Krystian urodził się 16 października 2007 r. z przepukliną oponowo- rdzeniową. Po urodzeniu leżał kilka tygodni w szpitalu. W trakcie swojego krótkiego życia przeszedł wiele operacji w tym: zamknięcia przepukliny, założenia układu zastawkowego, u synka dokonano również korekcji stóp i operacji biodra. Obecnie Krystian jest pod stałą opieką specjalistów- chirurga, neurologa, ortopedy, urologa oraz okulisty, logopedy i psychologa. Każdego dnia jest intensywnie rehabilitowany, by w przyszłości mógł być samodzielny. Aktualnie Krystian porusza się na wózku inwalidzkim, chodzi do szkoły, jest lubiany przez rówieśników. Kocha zwierzęta i przyrodę. Lubi pomagać w sprzątaniu i w kuchni. W wolnym czasie, choć ma go czasem bardzo mało, uwielbia oglądać bajki, kolorować, układać puzzle, grać w piłkę z kolegami, spacerować. Mimo swojej choroby jest wesołym, ciekawym świata i uśmiechniętym dzieckiem.

Zainteresowania

Lubi zwierzęta, przyrodę, oglądanie bajek, dinozaury i puzzle. Zbiera pluszowe misie.

Julia Skonieczek

Julia

Julia urodziła się jako zdrowe dziecko, a jej problemy zdrowotne zaczęły się w pierwszym miesiącu życia. Dużo wymiotowała, zapadała na zapalenie płuc. W trzecim miesiącu życia dostała silnych drgawek i tak zaczęły się wyjazdy do lekarzy. Początkowo zdiagnozowano padaczkę, astmę, refluks, cukrzycę. Dopiero w zeszłym roku stan Julii pogorszył się i trafiła na oddział w Warszawie. Tam okazało się, że córka cierpi na cytopatię mitochondrialną wielonarządową. Jej stan pogarsza się w zaskakującym tempie. Od stycznia Julka nie chodzi, przeszła kilka zakażeń septycznych, nie przyjmuje pokarmów doustnie, jest karmiona przez pompę żywieniową. Obecnie jest pod opieką Pomorskiego Hospicjum dla dzieci w Gdańsku. Julia mimo swojego ciężkiego stanu lubi się uśmiechać, śpiewać. Nie wiemy, ile czasu nam zostało, ale wiemy jedno, że jak tylko Julia ma dobry dzień to robimy różne zwariowane rzeczy, chodzimy na spacery, jeździmy do miasta. Mam nadzieję, że dane nam będzie przeżyć wiele pięknych chwil, a nasze rodzinne motto brzmi: „Żyj pełnią życia, jakby nie miało być jutra”.

Zainteresowania

Julia lubi udawać księżniczkę, grać w gry komputerowe i oglądać bajki.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 luty 2018 09:28