RATOWNIK PRZEDSZKOLAK

„RATOWNIK PRZEDSZKOLAK”

W lutym i w marcu 2015 r. nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu, Małgorzata Majewska i Joanna Moczydłowska przeprowadziły w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi cykl zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia odbyły się w czterech grupach starszaków. W każdej grupie odbył się cykl trzech zajęć.

Na pierwszych zajęciach dzieci uczyły się jak reagować w razie wypadku, w jaki sposób sprawdzać czy osoba poszkodowana jest przytomna oraz jak wezwać pomoc.

Na drugich zajęciach dzieci sprawdzały czy osoba poszkodowana oddycha oraz uczyły się układać w bezpiecznej pozycji bocznej.

Trzecie zajęcia przysporzyły wielu wrażeń. Przedszkolaki uczyły się resuscytacji na fantomie. Ćwiczyły oddechy ratunkowe i uciskanie klatki piersiowej.

Na zajęciach dzieci korzystały z pomocy zapewnionych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, to jest podręczników i telefonów komórkowych. Po ostatnich zajęciach każde dziecko zabrało swoje pomoce do domu.

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Były zainteresowane i aktywne. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyły kolejno zdobywane umiejętności.

Miejmy nadzieję, że w razie wypadku będą wiedziały jak się zachować, w jaki sposób wezwać pomoc i co robić.

Joanna Moczydłowska

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2015 09:56