Każda trawka chce już być zielona... czyli Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1

Każda trawka chce już być zielona…

Każda trawka chce już być zielona, ale nie przyszli uczniowie 
Szkoły Podstawowej nr 1!

21 marca w pierwszy dzień wiosny, każdy przyszły uczeń pierwszej klasy mógł przyjść do naszej szkoły i zobaczyć, jak fajnie można spędzać czas ucząc się. Po uroczystym przywitaniu przyszłych pierwszaków przez naszą Panią Dyrektor Magdalenę Rak, dzieci weszły w bajkowy świat Pchły Szachrajki. W tym znakomitym przedstawieniu wystąpili uczniowie kółka teatralnego, pokazując że w szkole nie siedzimy tylko w ławkach, ale też możemy rozwijać się artystycznie.

Po przedstawieniu cztery przebojowe grupy, żółta, niebieska, zielona i czerwona kolejno ruszyły na podbój szkoły. Były w sali muzycznej, w której uczyły się piosenki o Wiośnie, tańczyły i śpiewały. Później wciągnął ich zagadkowy świat Bambiego i wiosennych zgadywanek, dalej wykazywały się zdolnościami plastycznymi i pomogły ozdabiać suknię Pani Wiosny, zrobiły to naprawdę pięknie. W końcu po wszystkich zmaganiach mogły wesoło bawić się w sali z chustą Klanzy.

Przyszli uczniowie spisali się na medal i udowodnili, że są gotowi radośnie zdobywać cenną wiedzę. Kolejne spotkanie już pierwszego września, wtedy zaczniemy prawdziwą przygodę ze szkołą. Czekamy na Was!

J.Ch

SP 1

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2015 10:04