Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodleglości

W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyły się dwa apele z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości były wyjątkowe nie tylko dlatego,że to już 100 lat,ale dlatego że uczniowie występowali tak naprawdę dla siebie. Na 4 godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas starszych na którym mogliśmy usłyszeć utwory POLSKICH kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin i Michał Kleofas Ogiński - utwory te były grane przez uczniów na pianinie (Oliwia Walczak, Agata Kossakowska) flecie poprzecznym (Agata Gralec) i skrzypcach (Karolina Wachnik). Na apelu mogliśmy podziwiać taniec Klaudii Łazowskiej,która do akompaniamentu Preludium e-moll F.Chopina zatańczyła swój autorski układ choreograficzny - delikatny i bardzo płynny. Nie zabrakło również fantastycznej interpretacji wokalnej - Lena Adamaszek wykonała dla wszystkich przybyłych piosenkę o bardzo poruszającym tekście "Dziś idę walczyć, Mamo". Apel uświetniło wspólne odśpiewanie o symbolicznej godzinie 11.11 - Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśni patriotycznych i wojskowych przygotowanych przez wszystkie klasy. Za przygotowanie tej Akademii była odpowiedzialna Pani Dominika Paszkowska.
Z kolei na 5 godzinie lekcyjnej odbył się Apel dla klas młodszych na którym uczniowie z klasy 3a i 3b prezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej i z wielkim zaangażowaniem przekazali najmłodszym najważniejsze historyczne fakty. Występ został przygotowany przez Panią Katarzynę Buczek i Monikę Juskowiak - wychowawczynie klas trzecich.A tak MY świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości:

GALERIA ZDJĘĆ


Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2018 17:48