Siedmioro wspaniałych z jedynki

SIEDMIORO WSPANIAŁYCH Z JEDYNKI

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim obchodzi 100- lecie swojego istnienia. Z tej okazji został przygotowany jubileusz, na który zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z województwa mazowieckiego, którym patronuje Mikołaj Kopernik. Błońska jedynka także wzięła udział w tym wydarzeniu. Przystąpiliśmy do udziału w konkursach poświęconych temu wielkiemu astronomowi. Konkurs odbył się w trzech kategoriach przeznaczonych dla klas I-III i IV-VI. Pierwszy z nich dotyczył życia i pracy Mikołaja Kopernika, a także zagadnień związanych z astronomią, drugi to konkurs literacki na najładniejszy wiersz poświęcony astronomowi i trzeci to konkurs plastyczny na wykonanie zakładki do książki. Wiadomość o konkursach spotkała się w naszej szkole z ogromnym zainteresowaniem. Kilkudziesięciu uczniów wzięło w nim udział i mamy aż siedmiu laureatów!

21 maja wybraliśmy się do Mińska Mazowieckiego na uroczyste obchody 100 - lecia szkoły i wręczenie nagród. Wśród naszych laureatów znaleźli się: Mateusz Majtczak z kl.VIc, Cyprian Wadecki z kl. IIb, Ronaldin Jączyk z Vc, Lena Stępkowska z IIc, Kasia Zaleska z IIIb, Ania Jasińska z Ia i Kuba Greiff z Vb.

W czasie uroczystej akademii odebraliśmy nagrody, z dumą pozowaliśmy do zdjęć i prezentowaliśmy swoje osiągnięcia. Mieliśmy okazję wysłuchać historii szkoły, podziwiać występy uczniów, a także cieszyć oko popisami grup gimnastycznych i tanecznych.

Mamy nadzieję, że tegoroczne zaproszenie naszej szkoły do konkursu zaowocuje w przyszłości dalszą współpracą, bo wspólne pogłębianie wiedzy na temat naszego wspaniałego patrona jest dla nas prawdziwą przyjemnością.

Agnieszka Wiśniewska

nauczyciel SP1

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 maj 2015 22:00