NIEZWYKŁE SPOTKANIE…

W sobotę 23 maja 2015 r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Błoniu, działających w „Klubiku Dobroci” odwiedziła podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łaźniewie.

W myśl hasła „dobro podaj dalej”, opiekunowie klubiku kształtują u dzieci postawy wrażliwości i otwartości na potrzeby innych ludzi. Uczą przestrzegania zasad tolerancji, bezinteresownej pomocy, a także zapoznają z ideą wolontariatu. Każdy klubowicz to uczeń, który chce pomagać innym, pragnie dzielić się z drugim człowiekiem nie tylko swoim wolnym czasem, ale przede wszystkim sobą - tym co w nim najcenniejsze.

Sobotnie wolne przedpołudnie 23 uczniów spędziło razem z chorymi i często samotnymi starszymi ludźmi. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym, które obejrzała liczna grupa chorych. Po występie dzieci wraz z opiekunami odwiedziły w pokojach ciężko chorych, leżących pacjentów obdarowując ich nie tylko własnoręcznie zrobionymi upominkami i laurkami, ale także uśmiechem, wspólną rozmową.

Jedynkowa_Bajkolandia_001

Ksiądz dyrektor Władysław Kubiak dziękując za przybycie podkreślił niezwykłość naszej wizyty, twierdząc że przekraczając próg zakładu dzieci wniosły radość i ciepło, które jak promienie słoneczne ogrzały wszystkich podopiecznych.

Widząc radość, szczęście i uśmiech na twarzach chorych jesteśmy przekonani, że to spotkanie w zakładzie prowadzonym przez księży Orionistów było potrzebne. Dzieci dowiedziały się i na własne oczy zobaczyły z jakimi trudnościami borykają się i jak żyją osoby chore, cierpiące i samotne.

Dziękujemy księdzu dyrektorowi i wszystkim pracownikom za możliwość spotkania, zapoznanie ze specyfiką funkcjonowania zakładu i słodki poczęstunek.

Jako opiekunowie jesteśmy dumni z naszych dzieci, bo wykazały się empatią, dojrzałością i wielką wrażliwością na potrzeby innych.

Otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne spotkania. Na pewno skorzystamy, bo mamy serca pełne życzliwości, ręce chętne do pracy, nogi gotowe do spieszenia z pomocą, oczy wypatrujące potrzebujących i głowy pełne pomysłów.

Opiekunowie klubiku: Paulina Jabłońska, Barbara Zalech, Joanna Chojnacka-Łoń, Elżbieta Chmielecka-Wróbel.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 maj 2015 22:08