Święto Szkoły Podstawowej nr 1. KOPERNIKALIA 2015 - Festiwal Nauki

12 czerwca 2015 roku po raz szósty Szkoła Podstawowa nr 1 otworzyła Kopernikaliami tegoroczne obchody Dni Błonia.

O godzinie 12.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele na czele z panią dyrektor Magdaleną Rak uformowali długą, barwną kolumnę i przeszli ulicami miasta w wesołym korowodzie spod budynku szkoły na Rynek.

Kopernikalia_2015_001 Kopernikalia_2015_004 Kopernikalia_2015_024 Kopernikalia_2015_039

Tam spotkaliśmy się z Burmistrzem Błonia Zenonem Reszką oraz mieszkańcami miasta. Pan Burmistrz podziękował całej społeczności szkolnej za odwiedziny i ogłosił, iż nasz barwny pochód zainaugurował obchody Dni Błonia 2015. Na zakończenie spotkania wysłuchał piosenki w wykonaniu ponad 400 uczniów, a także życzył nam miłych wrażeń i wspaniałej zabawy podczas Kopernikaliów.

Kopernikalia_2015_049

Następnie kolorowy orszak wrócił na teren szkoły, gdzie uczniowie zmagali się z przygotowanymi dla nich przez nauczycieli zadaniami i łamigłówkami naukowymi, brali udział w eksperymentach, bawili się na zjeżdżalni, a także uczestniczyli w pokazach i zabawach zorganizowanych przez uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja, Gimnazjum nr 2 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika.

Kopernikalia_2015_057 Kopernikalia_2015_069 Kopernikalia_2015_097 Kopernikalia_2015_112

Po wykonaniu zadań, rozpoczęły się plastyczne i muzyczne zmagania konkursowe. Uczniowie wszystkich klas IV-VI przebijając balon losowali tytuł piosenki, którą następnie wspólnie z wychowawcą wykonali na scenie. Występy bacznie obserwowało jury, które wyłoniło zwycięzców. Nagrody w postaci bonu upominkowego na wspólne wyjście do pizzerii otrzymały: klasa 4c za wspaniałe wykonanie piosenki pt. „Mam tę moc”, klasa 5b za śpiew i efekty specjalne wykorzystane w czasie wykonywania piosenki pt. „Nic do stracenia” oraz klasa VI b za żywiołowe wykonanie piosenki „Jak nie my to kto” ze wspaniałym frontmanem Krzysiem Iwanickim. Wszystkie dzieci z klas I-III otrzymały nagrody za udział w konkursie plastycznym „Moje miasto Błonie”.

Kopernikalia_2015_116 Kopernikalia_2015_118 Kopernikalia_2015_120 Kopernikalia_2015_121 Kopernikalia_2015_125 Kopernikalia_2015_126

Po zakończeniu zmagań konkursowych o godzinie 16.00 nastąpiła uroczysta gala finałowa, na którą przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Błonia pan Zenon Reszka, Burmistrz Coreno pan Domenico Conte z przedstawicielami rady miasta wraz z grupą dzieci z włoskich szkół, ks. Prałat Tadeusz Jaworski, Dyrektor Centrum Kultury pan Dariusz Sitarski, pracownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu pani Anna Grabarek, dyrektorzy szkół: pani Dorota Berlińska Gimnazjum nr 2, pan Andrzej Trzciński dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół w Bieniewicach pan Marek Parafiniuk, Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych pani Wanda Wójcicka, dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnego nr 3 im. Jana Brzechwy pani Joanna Gawryszewska, a także rodzice naszych uczniów.

Kopernikalia_2015_136 Kopernikalia_2015_140

Pani dyrektor gorąco powitała wszystkich gości, licznie przybyłych rodziców jak również uczniów i wszystkich przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1.

Kopernikalia_2015_141

Tradycją Kopernikaliów jest wręczenie Orderu Przyjaciela Szkoły. W tym roku Szanowna Kapituła tytuł ten nadała pani Dorocie Berlińskiej – dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, panu Wojciechowi Paszkowskiemu – aktorowi Teatru Muzycznego ROMA oraz panu Marcinowi Zatorskiemu z Rady Rodziców. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że z roku na rok powiększa się liczba przyjaciół szkoły.

Kopernikalia_2015_144 Kopernikalia_2015_146

Na gali finałowej swoje zdolności zaprezentowała uczennica klasy 3b Agata Kossakowska, która zachwyciła słuchaczy swoją grą na fortepianie, a rodzeństwo: Karolina i Kacper Wachnik z klasy 3b zaprezentowali mistrzowską grę na skrzypcach i wiolonczeli. Duet wokalny Kasia Piszcz i Oliwka Walczak z klasy 3b utworem „Copernikana” poderwały publiczność do wspólnego śpiewu i zabawy.

Kopernikalia_2015_179

Zespół cheerleaderek „The best friends forever” z klasy 4b w składzie: Mariam Alkhalayla, Klaudia Łazowska, Oliwka Rydel, Maja Mandelska, Wiktoria Janowska, Natalia Górczyńska swoim dynamicznym układem tanecznym zachwyciły widownię.

Kopernikalia_2015_176 Kopernikalia_2015_177

Na zakończenie gali przedstawiciele wszystkich klas ułożyli na scenie puzzle z wizerunkiem Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły.

Kopernikalia_2015_172 Kopernikalia_2015_175

Uroczystość z humorem i dowcipem, poprowadzili Dominika Paszkowska i Marcin Kołota - nauczyciele SP 1.

W Kopernikaliach uczestniczyli nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, ale także rodzice uczniów i mieszkańcy miasta. Rada Rodziców przygotowała obficie zaopatrzony bufecik, z różnego rodzaju słodkimi wypiekami, kanapkami, owocami i napojami.

Kopernikalia_2015_080

Zamykając Kopernikalia Pani dyrektor serdecznie podziękowała: uczniom Gimnazjum nr 2 za nagłośnienie i oprawę muzyczną, wolontariuszom z Gimnazjum nr 1, wszystkim szkołom ponadpodstawowym biorącym udział w naszej imprezie, uczniom naszej szkoły i wychowawcom za przygotowanie ciekawych występów, nauczycielom, Radzie Rodziców i pracownikom szkoły za zaangażowanie i przygotowanie święta szkoły. Szczególne podziękowania skierowała do sponsorów, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia organizacji imprezy.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej nauce i zabawie. Już dziś serdecznie zapraszamy na Kopernikalia 2016r.

Nauczyciele SP1

Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy do Galerii

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 wrzesień 2015 13:54