Jesienny Warzywniak - relacja + reportaż

19 września, na rynku naszego miasta, już po raz piąty odbył się Piknik Rodzinny „Jesienny warzywniak” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Błoniu.

O godzinie 11 pani dyrektor Magdalena Rak dokonała uroczystego otwarcia imprezy. Towarzyszyli jej Marek Książek - Wiceburmistrz Błonia, Włodzimierz Leduchowski - Naczelnik Wydziału Oświaty, Paweł Białecki - Wicestarosta Powiatu Warszawskiego - Zachodniego i Tomasz Wiśniewski- Przewodniczący Rady Miejskiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także pan Przemysław Kubicki – Sekretarz Gminy, pani Olimpia Markiewicz, Anna Darowska – Jaczyńska z Wydziału Oświaty.

Warzywniak_2015_001

Celem tegorocznej imprezy, jak i w poprzednich latach, było propagowanie wśród dzieci zdrowego odżywiania, a także zachęcenie do jedzenia większej ilości owoców i warzyw.

Po otwarciu pikniku, dzieci otrzymały karteczki z nazwami konkurencji, na których zbierały podpisy zaliczenia poszczególnych zadań. Każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Wśród wielu owocowo- warzywnych konkurencji znalazły się m.in. „Warzywna sztafeta”, „Zagadkownica”, „Orzechowa wieża”, „Jesienna taca kelnera”, „Rzut ziemniakiem do celu” i „Jesienne zgadywanki”. Można było także wykazać swoje zdolności w kąciku plastycznym, tworząc z owoców i warzyw ludzika, wziąć udział w robieniu wydzieranki z kolorowego papieru, wykleić obrazek z nasionek czy zrobić jesienną biżuterię. Atrakcje na pikniku zapewniły także Super Animacje, stoisko dietetyczne i stoisko wyrobów z gliny. Dzieci przyciągnęło także „malowanie buziek” , które dostarczyło wielu uśmiechów i radości. Każdy z przybyłych na piknik mógł skosztować także zupy dyniowej przygotowanej przez Karczmę pod Bażantem, bądź poczęstować się ciastem upieczonym przez rodziców naszych uczniów.

Warzywniak_2015_008 Warzywniak_2015_009 Warzywniak_2015_010

Po skończonych konkurencjach, wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu sześciu nagród głównych. Ta część pikniku wywołała największe emocje.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za tak liczne przybycie i aktywny udział w naszej imprezie. Mamy nadzieję, że piknik był dobrą okazją do spotkania się i wspólnej zabawy. Chcielibyśmy także szczególnie podziękować sponsorom: Rodzicom naszych uczniów za pyszne ciasta, owoce i warzywa, firmom Dawtona i Bakoma za podarowane produkty, Powiatowi Warszawskiemu - Zachodniemu, Urzędowi Miejskiemu w Błoniu za finansowe wsparcie naszej imprezy.

Agnieszka Wiśniewska - nauczyciel SP1

Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy do Galerii

Link do strony: http://sp1blonie.pl/galeria/warzywniak-2015

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 08:46

Media