Biblioteka szkolna mieści się na drugim piętrze naszej Szkoły. Jest to miejsce przytulne i przyjazne dla wszystkich.

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący ponad 13 tysięcy książek. Posiadamy bardzo dużo interesujących książek dla dzieci i młodzieży z różnych dziedzin wiedzy (np. przyroda, sport, kosmos, wynalazki), a także zbiory czasopism. Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych dla klas I – VIII oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Stale współpracujemy z Biblioteką Publiczną oraz Pedagogiczną. Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach i imprezach tam organizowanych.

Zapraszamy do biblioteki uczniów, którzy czekają na lekcje lub chcą odpocząć po lekcjach. Można tu w ciszy i spokoju uczyć się, czytać książki i czasopisma, odrabiać lekcje, rysować i zawsze można liczyć na życzliwą pomoc nauczycieli bibliotekarzy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli biblioteka czynna jest codziennie w godzinach:

mgr Dorota Zagańczyk

mgr Hanna Wiechetek

Wydajemy własną książkę

W Gminnym Konkursie Czytelniczym "Wydajemy własną książkę" - XI edycja mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej Szkoły. Należy wykonać własnoręcznie książkę (własny tekst i ilustracje). Technika dowolna, wszelkie formy plastyczne dozwolone. Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

regulamin_wypozyczania_darmowych_ksiazek regulamin_wypozyczania_darmowych_ksiazek1