Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym dniu dużo rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa i mądrego korzystania przez dzieci i młodzież z zasobów internetowych. Dowiedzieliśmy się od siebie nawzajem o zagrożeniach na jakie możemy się natknąć korzystając z Internetu i obiecaliśmy, że będziemy rozsądnie i z umiarem korzystać z sieci. Internet to coś dobrego - wiele można się stąd dowiedzieć, jest "oknem na świat", ale bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad:
1. Nie podawaj nigdy swoich danych
2. Nie ujawniaj swoich haseł
3. Nie wysyłaj nieznajomym zdjęć i filmów
4. Nie "czatuj" z nieznajomymi
5. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego

Wszyscy razem stworzyliśmy plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu.

RODZICU POROZMAWIAJ ZE SWOIM DZIECKIEM O CZYHAJĄCYCH W SIECI ZAGROŻENIACH