Jesteś w: Świetlica szkolna
Świetlica szkolna :: dscf1570

Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu

Godziny pracy świetlicy  7.00 – 17.30

Nasza świetlica znajduje się na parterze budynku szkolnego. Jest to miejsce przyjazne i kolorowe.

Zapraszamy do nas dzieci z klas I-VI, które chcą odrobić lekcje lub miło spędzić czas zgodnie z zainteresowaniami.

Uczestnicy świetlicy mogą brać udział w zajęciach plastyczno-technicznych, przyrodniczych, umuzykalniających, konstrukcyjnych, czytelniczych i żywego słowa.  Mogą też aktywnie uczestniczyć w grach i zabawach dydaktycznych, towarzyskich i ruchowych, zgodnie z dziennym rozkładem zajęć, który wyznaczają plany pracy: tygodniowe, miesięczne i  roczny.

W świetlicy odbywają się bloki zabaw okolicznościowych, a chętne dzieci biorą udział w proponowanych konkursach świetlicowych.

Wychowankowie świetlicy mogą korzystać z komputerów oraz edukacyjnych programów telewizyjnych, a także oglądać bajki i filmy DVD.

Świetlica organizuje wycieczki zapoznające dzieci z najbliższą okolicą i ze środowiskiem. Jednym z przejawów tej działalności jest współpraca z Centrum Kultury.

Pomieszczenie świetlicy wyposażone jest w nowe meble – dostosowane do wzrostu dzieci stoliki, estetyczny i funkcjonalny regał z półkami na zabawki, szafę na teczki. Dzieci mogą się bawić na wykładzinie lub odpocząć na kanapie.

W pracy świetlicy sprawdza się przydatność nowego aneksu kuchennego.

Na dwóch przerwach obiadowych są wydawane obiady – dla zmiany rannej i popołudniowej.

W świetlicy dostępna jest woda pitna dla chętnych dzieci z całej szkoły.

Wychowawczynie świetlicy:

mgr Monika Juskowiak

mgr Monika Tumidajska

r. szk. 2011/12       9.30-11.30     czwartek     zajęcia plastyczne

r. szk. 2012/13     10.00-12.00     piątek          zajęcia plastyczne

Dodatki

Nasza klasa

SP Błonie na Naszej Klasie

wikipedia

Bramki SMS operatorów

bramka sms orange bramka sms era bramka sms plus