Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego - wyniki

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu.

W ostatnim tygodniu kwietnia odbył się konkurs pięknego czytania w języku angielskim. Była to już VI edycja konkursu języka angielskiego organizowanego przez naszą szkołę dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Błonie, powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz chętnych szkół z Warszawy. W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Książki konkurs odbył się pod hasłem: „W magicznym świecie książek” – „In the magic world of books”. Celem konkursu między innymi było: zachęcenie dzieci do czytania i mówienia w języku angielskim; zainteresowanie literaturą obcą w celu wzbogacenia wiadomości o kulturze i obyczajach krajów anglojęzycznych; pokonanie bariery strachu przed mówieniem w języku angielskim; dostarczenie możliwości prezentacji swoich umiejętności i czerpania radości z sukcesu.

Do konkursu zgłosiło się 10 szkół (w tym 4 z Warszawy). Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych : klas I- III i IV – VI zostali przesłuchani przez jury składające się z anglistów z naszej szkoły, nauczycielkę języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 w Błoniu panią Agnieszkę Zimak oraz metodyka języka angielskiego z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno –Społecznych pana Ryszarda Grabarczyka.

Poziom uczestników był bardzo wysoki. Komisja konkursowa miała niemały problem z wyłonieniem laureatów. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i wspaniale czytali wybrane przez siebie książki. Dlatego jury przyznało miejsca ex aequo oraz wyróżnienia następującym uczniom:

Kategoria klas I-III

I miejsce (ex aequo):
 • SP Boża Wola: Kacper Choromański kl. I
 • SP Zaborów: Julia Iwanicka kl. II
 • SP 2 Błonie: Michał Gawart kl. III
II miejsce (ex aequo):
 • SP1 Błonie: Hanna Kujda kl. III
 • SP 260 Warszawa: Aleksandra Waśkiewicz kl. III
 • SP Zaborów: Kuba Klepacki kl. II
III miejsce (ex aequo):
 • SP 1 Błonie: Hanna Siąkowska kl. III
 • SP 2 Błonie: Lena Berlińska kl. III, Vanessa Hemka kl. III
Wyróżnienia:

SP1Błonie: Natalia Miś kl. I, Amelia Pakuła kl. III, SP Boża Wola: Julia Bosacka kl. III, Karolina Przygoda kl. II, SP Zaborów: Julia Starczuk kl. II, Aleksandra Ligaj kl. II

Kategoria klas IV-VI

I miejsce (ex aequo):
 • SP 306 Warszawa: Iga Marusik kl. IV
 • SP 2 Błonie: David Quinones- Kulisz kl. V
II miejsce (ex aequo):
 • SP 260 Warszawa: Zhanna Korobiichuk kl. V
 • SP 1 Błonie: Dominika Chruścińska kl VI, Maja Wolniak kl. V
 • SP Boża Wola: Joanna Michta kl. IV
III miejsce (ex aequo):
 • SP 1 Błonie: Dominika Kolano kl. V
 • SP 2 Błonie: Maria Fabisiak kl. V
 • SP 260 Warszawa: Olga Pęciłło- Pacek kl. IV
Wyróżnienia:

SP 1 Błonie: Mateusz Solarz kl. V, Maja Mandelska kl. V, Alexander Narewski kl. VI
SP 2 Błonie: Maciej Jabłoński, Nikodem Waś kl. V, Małgorzata Wiewióra kl. V
SP 260 Warszawa: Helena Łazarska kl. IV, Maciej Sierakowski kl. V
SP 26 Warszawa: Mai Linh Nguyen kl. V, Jolanta Zakrzewska kl. V
SP 306 Warszawa: Jan Waligóra kl. IV

Gala Finałowa odbyła się 28.04.2016r. w Centrum Kultury w Błoniu, na której laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy za uzyskane miejsca. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i małe upominki.

Podczas Gali najlepsi zaprezentowali swoje umiejętności pięknego czytania przed publicznością oraz zaproszonymi gośćmi. Natomiast uczennice z klasy Vb SP1 zrzeszone w grupie „Best Friends Forever” wykonały pokaz taneczno – akrobatyczny, który bardzo spodobał się publiczności. Moje piękne i zdolne dziewczynki – dziękuję.

Bardzo dziękuję Panu burmistrzowi Zenonowi Reszce za ufundowanie nagród dla laureatów, Panu dyrektorowi CK Dariuszowi Sitarskiemu za użyczenie sali na Galę. Szczególne podziękowania składam Pani dyrektor Magdalenie Rak za ogromną pomoc i wsparcie przy organizacji konkursu. Dziękuję wszystkim osobom z SP1, które zaangażowały się w pomoc przy konkursie. Wydawnictwom: Oxford University Press, PWN oraz księgarni językowej Polanglo dziękuję za upominki rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękuję również wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Najmocniej jednak dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczniom, gratuluję laureatom.

Zapraszam za rok do udziału w kolejnym konkursie, do zobaczenia.

Nauczycielka języka angielskiego Justyna Kusal

Ostatnio zmieniany środa, 11 maj 2016 14:38