Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Językach Obcych

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Językach Obcych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Błoniu.

W poniedziałek, 8 maja odbył się konkurs pięknego czytania w językach obcych dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Błonie i powiatu Warszawskiego Zachodniego zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Błoniu. Była to już VII edycja konkursu języka angielskiego i I edycja języka niemieckiego. Konkurs odbył się pod hasłem: „Moja ulubiona książka” – „My favourite book”, „Mein Lieblingsbuch”.

Celem konkursu między innymi było: zachęcenie dzieci do czytania i mówienia w językach obcych; zainteresowanie literaturą obcą w celu wzbogacenia wiadomości o kulturze i obyczajach krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych; pokonanie bariery strachu przed mówieniem w językach obcych.

Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klas I- III i IV – VI zostali przesłuchani przez jury w składzie:
 • Marta Zawadzka – metodyk języka angielskiego
 • Agnieszka Zimak - nauczyciel języka angielskiego G1
 • Justyna Kusal - nauczyciel języka angielskiego SP1
 • Jolanta Ciesielska-Pleban - nauczyciel języka niemieckiego G2
 • Ewelina Szymańska - nauczyciel języka niemieckiego G1
 • Karolina Podgórska- nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego SP1

Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i wspaniale czytali wybrane przez siebie teksty, dlatego jury przyznało miejsca ex aequo oraz wyróżnienia następującym uczniom:

JĘZYK ANGIELSKI - kategoria klas I-III:

I miejsce (ex aequo)
 • SP Kampinos Aleksander Bobowicz kl. III
 • SP 1Błonie Rozalia Bożyk kl. I
II miejsce (ex aequo)
 • SP1 Błonie: Artur Mogielnicki kl. II
 • SP 2 Błonie: Maria Piotrowska kl. III
III miejsce (ex aequo)
 • SP Kampinos: Julia Giejbatow kl. III
 • SP 1 Błonie: Franciszek Sajda kl. III
Wyróżnienia:
 • SP 1 Błonie: Natalia Miś kl.II
 • SP Boża Wola: Kacper Choromański kl. II, Karolina Mierzejewska kl. II
JĘZYK ANGIELSKI- kategoria klas IV-VI:

I miejsce (ex aequo)
 • SP 1 Błonie: Cyprian Wadecki kl. IV
 • SP Kampinos: Zuzanna Leszczyńska kl. IV, Magdalena Świsłowska kl.VI
II miejsce (ex aequo)
 • SP 2 Błonie: Dawid Quinones-Kulisz kl. VI
 • SP 1 Błonie: Gabriela Greiff kl V, Hanna Kujda kl.IV
III miejsce (ex aequo)
 • SP 1 Błonie: Dominika Kolano kl. VI, Anna Wójcik kl.IV
 • SP Kampinos: Alicja Borowa kl. VI
Wyróżnienia:
 • SP 1 Błonie: Łukasz Paszkot kl. V,
 • SP 2 Błonie: Kinga Pyśniak kl.VI, Paulina Grodzka kl. VI
 • SP Gole: Franciszek Pliszka kl. IV
JĘZYK NIEMIECKI- kategoria klas IV-VI: I miejsce (ex aequo)
 • SP Kampinos: Zuzanna Leszczyńska kl. IV, Antoni Kwiatkowski kl.IV
II miejsce (ex aequo)
 • SP 2 Błonie: Kinga Łukiewicz kl. VI
 • SP Kampinos: Amelia Ciurzyńska kl. IV
III miejsce (ex aequo)
 • SP 1 Błonie: Gabriela Greiff kl. V
 • SP Kampinos: Alicja Borowa kl. VI
JĘZYK NIEMIECKI - Wyróżnienia:
 • SP 1 Błonie: Hanna Kujda kl. IV, Anna Wójcik kl. IV
 • SP Kampinos: Jan Kwiatkowski kl. VI.

GRATULACJE, CONGRATULATIONS, GRATULATION!!!

Gala Finałowa odbyła się 15.05.2017r. w SP1w Błoniu, na której laureaci otrzymali piękne nagrody rzeczowe oraz dyplomy za uzyskane miejsca. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i małe upominki. Bardzo dziękujemy Panu burmistrzowi Zenonowi Reszce za ufundowanie nagród dla laureatów. Szczególne podziękowania składamy Pani dyrektor SP1 Magdalenie Rak za ogromną pomoc i wsparcie przy organizacji konkursu. Pięknie dziękujemy nauczycielkom (jury), które bezinteresownie uczestniczyły w ocenianiu występów uczniów. Dziękujemy wszystkim osobom z SP1, które zaangażowały się w pomoc przy konkursie. Dziękujemy wydawnictwom: Oxford University Press, PWN, Pearson oraz księgarni językowej Polanglo za upominki rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu. Składamy podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Najmocniej jednak dziękujemy za udział w konkursie uczniom. Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu, do zobaczenia.

nauczycielka języka angielskiego -Justyna Kusal,

nauczycielka języka niemieckiego- Karolina Podgórska

Ostatnio zmieniany czwartek, 18 maj 2017 08:27