Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych.

„Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym.

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, Konkurs przebiega w dwóch etapach: PT KRUS i wojewódzkim.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0 – VII, w dwóch kategoriach wiekowych; grupa I: klasy 0 – III, grupa II: klasy IV – VII.

Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, o dowolnej technice, na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób. Praca plastyczna powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika Konkursu, z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

Informujemy, że w szkołach, w których uczniowie zgłoszą chęć udziału w Konkursie istnieje możliwość zorganizowania spotkań z inspektorami ds. prewencji KRUS celem omówienia zagrożeń związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych i przygotowania dzieci do udziału w Konkursie.

Prace plastyczne prosimy składać do sekretariatu szkoły (p.Szymańska Emilia i p.Joanna Moczydłowska ) do dnia 29-03-2018 .Termin nadsyłania prac konkursowych przez szkołę do PT KRUS w Błonie mija z dniem 6 kwietnia br.

Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Błoniu oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie (tel. 22 5906818, 5906817).

PT KRUS ..Błonie ul. Targowa 3 B 05-870 Błonie

tel. (22 725 4044 )e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 luty 2018 10:00