Najpiękniejsze bukiety z darów jesieni

Konkurs !!!

,, Najpiękniejsze bukiety z darów jesieni ”


Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4 - 8 do udziału w konkursie przyrodniczo-technicznym ,,Najpiękniejsze bukiety z darów jesieni”.

< Do darów jesieni nalezą różne owoce, warzywa, kwiaty, kolorowe liście, a także grzyby pojawiające się o tej pięknej porze roku. Można je znaleźć w rożnych środowiskach: w lesie, sadzie, na łące, w parku, w przydomowym ogródku. W konkursie można wykorzystać też słoneczniki, dynie, gałązki jarzębiny, żołędzie, kasztany, orzechy laskowe, polne kwiaty, małe rajskie jabłuszka, astry i wiele, wiele innych ,,darów jesieni”.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
• Kategoria I : uczniowie klas 4 – 5
• Kategoria II: uczniowie klas 5 – 8

W każdej kategorii wiekowej będzie wytypowane I, II, III miejsca oraz wyróżnienia

Wytyczne konkursu:

1) Jeden uczeń wykonuje 1 bukiet z darów jesieni. Może on mieć typową formę bukietu lub inną np. w koszu wiklinowym, pniu drzewa, naczyniu glinianym lub blaszanym itp.
2) Do bukietu powinna być przymocowana karteczka z danymi autora: imię i nazwisko oraz klasa.
3) Wszystkie prace powinny być estetyczne, oryginalne i twórcze oraz zgodne z tematem konkursu. Bukiety powinny tworzyć zwartą konstrukcję. Prace są bezzwrotne czyli po rozstrzygnięciu konkursu pozostają w szkole. Zalecane są materiały naturalne.
Prace konkursowe przynosimy na ,,Jesienny warzywniak” dnia 14.09.2019 w godzinach 10:00-11:00 (sobota, Rynek w Błoniu).

Najpiękniejsze bukiety zostaną nagrodzone upominkami. Ogłoszenie wyników do 30.09.19r. ( na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1). Po zakończeniu ,,Jesiennego warzywniaka” prace konkursowe będą przewiezione do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie będą ozdobą korytarza na I piętrze. Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Kasia Głogowska i Wiola Sadowska

Ostatnio zmieniany niedziela, 08 wrzesień 2019 07:19