Szkoła Podstawowa nr 1 na wesoło – „Jesienny warzywniak 2019”
Jak co roku, na przekór jesieni, wykorzystując być może ostatnie promienie słońca, Szkoła Podstawowa nr 1 w Błoniu zorganizowała akcję pod hasłem „Jesienny warzywniak”, która miała zachęcić dzieci do aktywnego spędzenia wolnego przedpołudnia.
W sobotę, 14 września, na błońskim rynku najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w różnych zabawach i konkurencjach, których „bohaterami” były owoce i warzywa. Działo się dużo – było wesoło, kolorowo i zdrowo, a wszystko pod czujnym okiem rodziców oraz pracowników SP1. Zadania wymagały od uczestników zręczności, precyzji i fantazji. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć ziemniaczanego slalomu, skoków w workach, marchewkowego wędkowania i śliwkowej tacy kelnera.
Był też pobudzający wyobraźnię kącik plastyczny, zagadkownica i wiele innych konkurencji. Uśmiechnięte buzie maluchów, ozdobione kolorowymi malunkami, świadczyły o tym, że zabawa udała się doskonale. Do udziału zachęcała barwna pani Jesień (w trzech odsłonach), częstując owocami i zapraszając do degustacji różnych smakołyków oraz ciast przygotowanych przez rodziców uczniów klas I – III.
Nad całością czuwała Pani Dyrektor Magdalena Rak, która chętnie włączyła się do zabawy, zachęcając nawet samego Burmistrza Błonia – Pana Zenona Reszkę do zręcznościowych konkurencji.
Jesienny warzywniak udał się wyjątkowo dzięki wsparciu wielu osób, którym nieobce jest dobro dzieci i ich radość. Podziękowania należą się sponsorom: Urzędowi Gminy w Błoniu, firmie Bakoma oraz sklepom Biedronka. Za pyszną zupę dyniową, która dodała smaku zmaganiom dzieci, dziękujemy „Porze karmienia”.
Mamy nadzieję, że uczestnicy zabawy będą wspominać ją jeszcze długo, w słotne jesienne wieczory.

 

 

Lucyna Niewiadomska