Nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Kampania ta miała na celu promowanie aktywnych środków transportu indywidualnego oraz korzyści jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku. Dlatego 22 września nasi uczniowie przyjechali do szkoły różnymi środkami transportu napędzonego siłą ludzkich mięśni. Przeważały rowery, ale były również hulajnogi, rolki i deskorolki. Niektórzy przyszli pieszo, aby zachęcić do aktywności i przełamać codzienną rutynę siedzącego trybu życia. Te osoby ustawiły się w kształt ogromnego roweru, który został narysowany na dziedzińcu naszej szkoły. W ten sposób chcieliśmy połączyć siły ze wszystkimi dziećmi w Europie, którzy przystąpili do kampanii. Oczywiście, jak tylko pogoda pozwala nasi uczniowie na co dzień, również przyjeżdżają do szkoły rowerami lub hulajnogami. Wiedzą jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

Wioletta Sadowska
Katarzyna Głogowska