„Ku pamięci” –
                      obchody Święta Niepodległości  w Szkole Podstawowej numer 1 w Błoniu

     Szkoła Podstawowa nr 1 jak co roku włączyła się w obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
8 listopada odbyły się w szkole uroczystości związane z tym ważnym wydarzeniem historycznym. Nie zabrakło akademii przywołujących burzliwe dzieje naszej Ojczyzny.
      Dla klas 4-8 rys historyczny przygotowała klasa 8b – przypomniała lata walki o odzyskanie wolności kraju okupione ofiarną postawą Polaków. Występ przeplatany był pieśniami patriotycznymi i recytacją wierszy. Nie zabrakło też fletu, skrzypiec, pianina i wiolonczeli, które w rękach naszych uczniów dodały tej uroczystości wyjątkowego, patetycznego charakteru.   

     Uświetniając obchody Święta Niepodległości, nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” – propagowaną przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Na sali gimnastycznej o godz. 11.11 wszyscy uczniowie szkoły odśpiewali hymn państwowy. „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu kilkuset uczniów poruszył chyba wszystkich zgromadzonych i podkreślił niezwykły charakter tego wyjątkowego dnia.
Nikt nie może mieć wątpliwości, że „jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”