27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru!

To święto uchwalono w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Na dzień obchodów wybrano rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Jednym z założeń Dnia Teatru jest wzmocnienie więzi międzyludzkich przez sztukę.

Dlaczego to tak ważny dzień? W rozwoju każdego z nas sztuka może odegrać bardzo ważną rolę. Przekraczając próg teatru mamy niepowtarzalną możliwość wejścia w świat wyobraźni, w którym wszystko jest możliwe. Warto chodzić do teatru, bo sztuka wysoka rozwija umiejętności literackie, gdzie mamy szansę spotkać, usłyszeć i przeżyć literaturę. Przedstawienia budują zdolność skupienia uwagi, uczą koncentracji na tym, co dzieje się na scenie. Teatr pomaga ćwiczyć także cierpliwość, rozwija kreatywność i pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych. Natomiast co najważniejsze to świetna zabawa i rozrywka!