11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Polska po stu dwudziestu trzech latach zaborów dokonanych przez państwa ościenne: Prusy, Austrię i Rosję, odzyskała wolność. Dwa lata temu hucznie świętowaliśmy stulecie tego wydarzenia. W tym roku obchody tego ważnego święta nie będą tak uroczyste. Nie zapominamy jednak o nim. Pamiętamy bo „kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości.” Wolność nie jest czymś oczywistym i danym raz na zawsze, została nam podarowana przez tych, którzy musieli ją dla nas wywalczyć. Dlatego mimo tego, że w tym roku nie możemy się spotkać na uroczystej akademii, uczcimy ten dzień pamięcią.

 

1. Apel z okazji 11 listopada w wykonaniu klasy 5a

 

2. 11 listopada oczami Hani, Agaty i Kuby

Czy uważnie obejrzałeś/obejrzałaś film? Sprawdź to ->

Kahoot! – by Kacper Majczak

 

3. Prezentacja – Oliwia Słowińska

4. Kto Ty jesteś? Polak mały! – Filip i Aleksander Różyccy

5. Bajka do posłuchania dla małych i dużych. Utwór nagrany przez nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 1 :

“O niepodległą bazę” – krótka bajka do posłuchania

6. Hymn w wykonaniu Świetlików

7. Hymn w wykonaniu 6a

 

 

 

 

 

–>

Kahoot! – by Kacper Majczak