W piatek 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który od 2001 roku obchodzony jest 26 września. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Tego dnia uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych, nie tylko angielskiego i niemieckiego ? Klasy 1-3 na lekcjach języka angielskiego grali w memory, odgadywali słówka czy układali puzzle językowe. Każda klasa z klas 4-8 na trzeciej godzinie lekcyjnej otrzymała pakiet z zadaniami dotyczącymi różnych języków. Liczył się spryt i współpraca. W pakiecie znajdowały się zagadki, flagi do rozszyfrowania i pokolorowania, na korytarzu znajdowały się kody QR, których rozszyfrowanie nie było wcale takie proste ? Uczniowie zmierzyli się również z cyrlicą, musieli dopasować stolice do państw, przeczytać łamigłówki i odpowiedzieć na pytania dotyczące różnych krajów i ich języków. Na przerwach słuchaliśmy piosenek, na szkolnych korytarzach pojawiły się flagi i słówka w różnych językach. Na przerwach klasa 7a przygotowała dla uczniów m.in. quizy, zagadkownicę angielską i niemiecką, abecadało językowe, doubble czy zgaduj zgadula. Było kolorowo, wesoło i bardzo słodko???! Organizatorami tego dnia była klasa 7a? wraz z Panią Justyną Kusal?? oraz Panią Pauliną Piotrowską??